RSS
www.bip.gov.pl
Sd Okrgowy Warszawa-Praga w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Najwiksza czcionka

To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 13.11.2012 z powodu:
Dezaktualizacja.

18 października 2012 roku - Międzynarodowy Dzień Mediacji

10.10.2012

Jak co roku, w trzeci czwartek października, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. W tym roku to 18 października. W ramach obchodów MDM, mając na względzie próbę upowszechnienia alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów i sporów wśród stron postępowania, Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało m.in. ulotki informacyjne i broszury. Oto niektóre z opracowań przygotowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości:
• informacja o postępowaniu mediacyjnym w sprawach rodzinnych, o rozwód i separację
• informacja o postępowaniu mediacyjnym w sprawach cywilnych/gospodarczych
• informacja o postępowaniu mediacyjnym w sprawach karnych
• informacja o postępowaniu mediacyjnym w sprawach nieletnich

Również z tej okazji, na 17 października 2012 r. została zaplanowana konferencja Ministra Sprawiedliwości przy udziale Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka i Społecznej Rady ds. ADR przy Ministrze Sprawiedliwości. Tegoroczna konferencja przebiegać będzie pod hasłem „Mediacja - inna forma sprawiedliwości”. Odbędzie się w budynku Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie (Pl. Bankowy 1), początek o godz. 10.00.
Informujemy także, że mediatorzy Polskiego Centrum Mediacji udzielają bezpłatnych porad z zakresu mediacji i rozwiązywania konfliktów w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Dyżury odbywają się regularnie w co drugi wtorek, w godzinach 13:00 – 15:00: www.mediator.org.pl.
Więcej na temat mediacji można dowiedzieć się ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości, w zakładce „Działalność/Mediacje” ; natomiast listy mediatorów w sprawach: nieletnich, karnych i cywilnych dostępne są na stronie Sądu Okręgowego Warszawa - Praga w Warszawie (zakładka „Informacje” – „Mediatorzy” ).

Opublikował: Mirosław Kuk
Publikacja dnia: 10.10.2012

Dokument oglądany razy: 4532
« inne aktualności